Romantikus-vígjáték: Az álom tudományaMozifilmek
Apja halála után Stephane (Gael García Bernal) visszaköltözik Mexikóból az anyjához (Miou-Miou), Párizsba. >>>
Az álom tudománya
The Science of Sleep / La Science des reves
francia, olasz film 2006
vígjáték, dráma, fantasy, romantikus

Apja halála után Stephane (Gael García Bernal) visszaköltözik Mexikóból az anyjához (Miou-Miou), Párizsba. A húszas éveiben járó fiúnak gyerekkora óta gondot okoz, hogy álmait elkülönítse a valóságtól. Sőt, mintha az álmok egyre nagyobb teret kapnának az életében. Szendergés közben a "Stephane TV" színfalai között karizmatikus műsorvezetőként szerepel, míg a való életben egy unalmas munkahelyen csetlik-botlik.

Életébe fénysugárként tör be Stephanie, a szomszéd lány (Charlotte Gainsbourg), akit kezdetben elbűvöl a fiú kedvessége. Ám Stephanie egyre jobban zavarba jön Stephane különös és fölöttébb gyerekes viselkedésétől és a valósághoz fűződő szokatlan viszonyától.
Stephane képtelen éber állapotban megtalálni a lány szívéhez vezető utat, ezért az álmaiban próbálja megkeresni azt...

Michel Gondry, a kliprendezőből hamar világhírűvé váló francia direktor egy kis tengerentúli kitérő (Egy makulátlan elme örök ragyogása) után visszatért hazájába.

Szereplők:
Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg, Alain Chabat, Miou-Miou, Pierre Vaneck
Rendező: Michel Gondry
Forgatókönyv: Michel Gondry
Operatőr: Jean-Louis Bompoint
Vágó: Juliette Welfling
Zene: Jean-Michel Bernard
Gyártó stúdió:
Partizan / France 3 Cinéma / Mikado Film
Forgalmazza: Budapest Film
Hossz: 105 perc

Hazai mozipremier: 2007. április 26.
  • Ehhez a cikkhez: Az álom tudománya jelenleg nincsennek további képek.
  • Filmes cikk értékelése:Szavazat: 0 Átlagolt érték: 0  
Értékeld ezt a cikket:
Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

Kapcsolódó rovatok

DVD filmekMozipremierekMozifilmek