Filmhír: 40. Magyar Filmszemle 2009Filmhírek

A vetítéseknek a Palace MOM Park, a Budapest Kongresszusi Központ, az Uránia Nemzeti Filmszínház és a Bem mozi ad otthont. >>>

40. Magyar Filmszemle
2009. január 27– február 3.

Bacsó Péter filmrendező, Bertalan Tivadar látványtervező, Kemenes Fanni jelmeztervező, Szilágyi István színművész és Szőnyi G. Sándor rendező részesül életműdíjban az ebben az évben január 27. és február 3. között megrendezett 40. Magyar Filmszemle nyitóünnepségén. A Magyar Mozgókép Mestere címet címet Elek Judit filmrendező kapja. A díjátadót követően a filmszemlét Törőcsik Mari nyitja meg.
A vetítéseknek a Palace MOM Park, a Budapest Kongresszusi Központ, az Uránia Nemzeti Filmszínház és a Bem mozi ad otthont.

Versenyfilmek:

Játékfilmek

Bacsó Péter: Majdnem szűz
Daniel Young: Pinprick
Edelényi János: Prima Primavera
Gárdos Péter: Tréfa
Goda Krisztina: Kaméleon
Herendi Gábor: Valami Amerika 2.
Keményffy Tamás: Mázli
Mátyássy Áron: Utolsó idők
Pálfi György: Nem vagyok a barátod
Pater Sparrow: 1
Sas Tamás: 9 és fél randi
Sopsits Árpád: A hetedik kör
Szabó Simon: Papírrepülők
Szajki Péter: Intim fejlövés
Szirtes András: „Juliette"
Vranik Roland: Adás
Zsigmond Dezső: Vadlány
Nagy Viktor Oszkár: Apaföld

A játékfilmes zsűri tagjai: Mészáros Márta filmrendező (elnök), Hartyándi Jenő fesztiválszervező, Ragályi Elemér operatőr-filmrendező, Tolvaly Ferenc író-rendező és Zsigmond Vilmos operatőr.

Kisjátékfilmek

Béres Dániel: Sárga labda
Breier Ádám: Trip
Buvári Tamás: Fuvar
Can Togay: Vonat
Csátich Renátó: Szulamit
Cserhalmi Sára – Hevesi Nándor: A szellemek a házat éjjel kifosztják
Dombrovszky Linda: Csavargó
Ekési Orsolya: Hétfő
Esztergályos Krisztina: Variációk
Fazekas Zoltán: Hogy elérjek a napsütötte sávig
Hájos Zsolt: Panel
Hegedüs 2 László: 1Kávé
Horváth Lili: Napszúrás
Hörcher Gábor: Befőtt
M. Tóth Géza: Mama
Madarász István: superDIGITAL
Mayer Eszter: Vasárnapi ebéd
Nagy Anikó Mária: Apró dolgok
Nemes Jeles László: The Counterpart
Pálfi György: Ász póker
Pápai Pici: Vallomás
Perlmann Károly: Vacsora
Salamon András: Viszlát, Adél
Schwechtje Mihály: Hideg berek
Spáh Dávid: Fordítva
Szabó Juli – Lehoczky Tamás: Macskásember 0, avagy az orosz montázsiskola hatása egy magyar macskára
Szeiler Péter: Bevezetés az általános nyelvészetbe
Ujj Mészáros Károly: Alena utazása
Xantus Áron: Szertartások könyve
Xantus János: Etetés

A kisjátékfilmes zsűri tagjai: Pálos György rendező-operatőr (elnök), Balog Gábor rendező-operatőr, Cs. Nagy Sándor rendező-operatőr.

Dokumentumfilmek

Bálint Ibolya: Apró örömök
Bicskei Éva: Pártfogók és pártfogoltak
Csubrilo Zoltán „Még oda nem ér az idő.."
Domokos János: „Nem vagy egyedül…" (Kampány a Hargitán)
Erdélyi János: Andris
Fehér Zsuzsa: Gyurika
Gyarmathy Lívia: Kis halak… nagy halak
Hajdú Eszter: A fideszes zsidó, a nemzeti érzés nélküli anya és a mediáció
Hevesi Nándor – Szilágyi Kornél: Promenade – Király Ernő portréfilm
Jelenczki István: „Tisztítótűz tetején állunk" – Tóth Ilona drámája
Jeles András: Párhuzamos halálrajzok
Kisfaludy András: Az Ormánság senkié se…
Konecsny Emőke: Gogo & George
Kőszegi Edit: A három nővér
Litauszki János: Nővérek várólistán
Moharos Attila: Kapocs
Oláh Gábor: Afrika közel van – Lilla naplójából
Pálos György: Mit tudjátok ti, ki vagyok én!
Papp Gábor Zsigmond: Kémek a porfészekben – Rimner Gábor története
S. Takács András: A gyakornok (20 évesen a BBC-nél és a CNN-nél)
Siklósi Szilveszter: „…öreganyám, nagyvilág, jól megjegyezd a nevemet!"
Emléktöredékek Szabó Magdáról
Somogyvári Gergő- Judit Feszt: Csempelevél /Carta Azulejo
Sopsits Árpád: Séták Bergman körül
Sós Ágnes: Őrült szerelem ez
Szalay Péter: Nomád Plaza (A három vándor)
Szalkai Zoltán: Gyaloglás Gulágföldön – Kazahsztán
Szász Csongor: Matuska
Szolnoki József: Hun volt, hun nem volt
Talán Csaba – Vági Barbara: D-dúr
Tari János: majd az idő kipörgeti… - Portréfilm Erdélyi Zsuzsanna néprajzkutatóról
Tóth Tihamér: Botcsinálta Táltos – a piermonti magyar
Vereb Vean András: A mobil – egy vállalati pince története

A dokumentumfilmes zsűri tagjai: Salamon András filmrendező (elnök), Babiczky László rendező, Pigniczky Réka televíziós újságíró-dokumentumfilm rendező

Tudományos-ismeretterjesztő filmek

Borbás Tamás: Digitális valóság a filmben
Dékány István: A zsögödi gazda – Nagy Imre
Dénes Gábor: A remény útjai II. – Portréfilm Vígh Tamás
szobrászművészről (Egy emlékmű története)
Kollányi Ágoston: Korhadó múlt, porladó jövő? – Bükkábrányi ősciprusok
Kormos Ildikó: Zöld múzsák csókja – A porrá tört bogár
Lakatos Iván: A tatárok Magyarországon
Moldoványi Judit: Ki viszi levelem…?
Mosonyi Szabolcs: Pannon sivatag
Szabó Mihály: Világvallások nyomában – A Buddhizmus
Szekeres Csaba: Nexus
Török Zoltán: Izland, a hasadó sziget
Vékás Péter: Balogh Rudolf

A tudományos-ismeretterjesztő filmes zsűri tagjai: Andor Tamás operatőr (elnök), Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, Tóth Zsolt Marcell rendező-operatőr.

Tévéfilmek

Balogh Zsolt: Kelj fel és járj!
Bereményi Géza: Irodalom
Dobray György: Hús vétkek
Ferenczi Gábor: A barátkozás lehetőségei
Soós Péter – Pajer Róbert: Tűzvonalban - A pók hálójában
Török Ferenc: Koccanás
Valló Péter: Castel Felice
Vitézy László: A Hortobágy legendája
Vizi Mária: A nyugalom

A tévéfilmes zsűri tagjai: Gelencsér Gábor filmesztéta (elnök), Bélafalvy Balázs operatőr, Felvidéki Judit rendező.

További információk a Magyar Filmszemle hivatalos oldalán:

http://www.magyarfilmszemle.hu/

  • Ehhez a cikkhez: 40. Magyar Filmszemle 2009 jelenleg nincsennek további képek.
  • Filmes cikk értékelése:Szavazat: 0 Átlagolt érték: 0  
Értékeld ezt a cikket:
Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

Kapcsolódó rovatok

Filmhírek